Oferta programowa

ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO:

Zajęcia sensoryczne –

nauka kształtów i kolorów,
rozwinięcie zmysłów,
ukierunkowane i aktywne spędzanie czasu,
nauka pracy w grupie,
świadome korzystanie ze zmysłów dotyku, zapachu, węchu czy wzroku

ZAJĘCIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE

Realizujemy program wychowania przedszkolnego własny, korzystamy z pomocy książek typu Tropiciele lub Razem w przedszkolu. To nowy cykl WSiP do pracy z dziećmi, zapewniający świetne przygotowanie do nauki czytania i pisania. To także nowa jakość w wychowaniu przedszkolnym: metody pracy są tu idealnie dopasowane do rozwoju intelektualnego małego dziecka. Za pomocą fascynujących zabaw, które angażują ciało i zmysły, ćwiczymy spostrzegawczość, skupienie, słuch i mowę. Przedszkolaki już od najmłodszego przygotowują się do pisania i czytania, a wyjątkowy program wychowawczy wzmacnia ich odporność psychiczną i pomaga w integracji z grupą.

JUST DANCE Taneczne Podróże

Taneczne Podróże są autorskim  programem Akademii Tańca i Animacji Just Dance, który od najmłodszych lat zachęca dzieci do tańca, do aktywności fizycznej poprzez:

  • dostosowanie programu do możliwości dzieci w wieku  przedszkolnym
  • wspieranie dzieci w ich postępach,
  • ciekawą formę zajęć opartą na opowieści pełnej przygód,
  • różnorodność muzyki, technik tanecznych oraz metod nauczania,
  • dobór różnorodnych rekwizytów i materiałów do nauki,
  • sposób komunikacji z dziećmi, oparty na wzajemnym szacunku,
  • taneczne występy przed publicznością

Metoda KLANZY – pedagogika zabawy

Zabawa jest podstawową formą działalności i aktywności dzieci, poprzez którą poznają siebie, otaczający je świat oraz uczą się komunikacji z drugą osobą. Głównym atrybutem opisywanej metody jest duża, kolorowa chusta, która bardzo przyciąga uwagę dzieci, daje wiele radości i uśmiechu. Chusta jest wspaniałym środkiem do rozbudzania dziecięcej wyobraźni, to właśnie ona zmienia się w balon, łódź podwodną, fale na morzu, i wszystkim innym o czym mogą pomarzyć dzieci.

NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nauka języka angielskiego powinna być dla najmłodszych przede wszystkim przyjemnością i miłą formą spędzania czasu, dlatego też w swojej pracy nauczyciel stara się uwzględnić indywidualne potrzeby każdego dziecka. Zajęcia, które prowadzi łączą przede wszystkim zabawy ruchowe oraz śpiew dzięki czemu dzieci zapoznają się z językiem angielskim w przyjemny i radosny sposób.

Język Angielski – Joanna Pietrzak – Bee English School
Nauczaniem dzieci zajmuję się już od wielu lat, natomiast od 2018 roku prowadzę kameralną szkołę języka angielskiego. Wiedzę teoretyczną w postaci tytułu magistra zdobyłam na uniwersytetach w Gdańsku oraz w Olsztynie. Praktyczną stroną było życie codzienne i praca w Stanach Zjednoczonych jak i w Wielkiej Brytanii. Już wtedy wiedziałam, że angielski to język, który otwiera przed nami cały świat. Ten świat otwieram więc też przed przedszkolakami po to aby język angielski był dla nich czymś naturalnym

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Celem wychowania plastycznego w przedszkolu jest zapoczątkowanie harmonijnego oraz wszechstronnego rozwoju, oraz przygotowanie do twórczego działania.

Na zajęciach dzieci uczą się malować w różnych formach plastycznych, dzięki wykorzystaniu różnych technik plastycznych takich jak:

  • malowanie oraz rysowanie na różnych fakturach i powierzchniach
  • rysowanie oraz malowanie różnymi przedmiotami,
  • wyklejanie, wydzieranki z papieru kolorowego, bibuły itp.

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE RYTMIKA

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój wszechstronny dziecka, dzieci w sposób naturalny przeżywają muzykę. Praca nad umuzykalnieniem dziecka ma dla jego ogólnego rozwoju wielkie znaczenie, zarówno zdrowotne jak kształcące i wychowawcze. Dzięki zajęciom umuzykalniającym, w naszym przedszkolu, przy różnych akompaniamentach, dzieci zdobywają różne umiejętności. Uczą się słuchać, poruszać zgodnie z muzyką w zabawie lub tańcu i grać na instrumentach perkusyjnych.

BAJKOTERAPIA

Bajkoterapia jest metodą relaksacyjną. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć, choćby przed snem, po dniu pełnym wrażeń lub pracy. W czasie prowadzonych zajęć, dzieci będą miały okazję posłuchać pięknych bajek, będą mogły opowiedzieć, co myślą o zachowaniu prezentowanym przez bohaterów bajki, lub wykonywać prace plastyczne zainspirowane czytaną bajką. Bajki, które będą wykorzystywane w czasie warsztatów to bajki psychoedukacyjne, traktujące o uniwersalnych problemach, które są obecne w życiu wielu dzieci (lęk przed ciemnością, jak dzielić się z innymi, dlaczego każdy z nas jest inny…).

ZAJĘCIA KULINARNE

Zajęcia kulinarne odbywają się raz w miesiącu, prowadzone są przez opiekunów przedszkola. Takie zajęcia to czas na brudzenie rączek, wąchanie przypraw, testowanie nowych smaków oraz opowiadanie o jedzeniu. Zajęcia kończą się konsumowaniem wspólnie przygotowanych potraw i smakołyków. Zajęcia kulinarne w przedszkolu należą do jednych z najbardziej ulubionych zajęć dzieci. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i zdolności oraz przygotowanie potraw dotychczas oglądanych w czasie przyrządzania przez dorosłych to dla dzieci wspaniała zabawa i wielka przygoda. Działając w myśl zasady: słyszę, widzę i robię to, dzieci mają możliwość przekonania się na własnej skórze jak skomplikowana jest praca przy przygotowaniu posiłków. Samodzielne przygotowanie potraw jest dla dzieci bardzo atrakcyjne i sprawia im wiele radości. Ponadto dzieci uczą się współpracy w grupie.